BİREYSEL SAĞLIK KOÇLUĞUNU BAŞLATTI!

Ünlülerin sağlık danışmanı

Yaklaşık 9 yıl Alman Hastanesi’nde Halkla İlişkiler Müdürlüğü yapan Gülay Üserbay, görevi boyunca birlikte çalıştığı doktorlarla kurduğu ilişkiler, hasta ve hasta yakınlarına gösterdiği yardımseverlikle adından söz ettirmeye başlayınca, ikinci bir alana adım atıyor.

Hafta içi her gün saat 10:10’da SKYTURK ekranlarında sağlık programı hazırlayıp sunan Üserbay, dostlarına gönüllü danışmanlık hizmeti vermeye de devam ediyor.

En ufak bir rahatsızlıkta uygun doktor soran ya da kendisi için randevu almasını isteyen dostlarını kıramayan Üserbay, artık profesyonel olarak medikal hizmeti veriyor.

SKYTURK ekranlarından yine izleyiciyle buluşmaya devam edecek olan Üserbay, şimdi Türkiye’nin önemli işadamları, politikacıları, sanatçıları ve medya yıldızlarının da her türlü sağlık sorunlarının çözümünde yanlarında olacak.

ANILARINI YAZACAK

Gülay Üserbay, insanların zor zamanlarında yanlarında olup yardımcı olduğu için onların kendisini asla unutmadığına dikkat çekiyor. Danışmanlık yaptığı isimlerin kendisine gözü kapalı güvendiklerini de dile getiren Üserbay; “Yıllarca para yerine dost biriktirdim. Zor koşullara rağmen yılın her günü ve saati bana danışanlardan ilgimi esirgemedim” diyor.

9 yıllık hastane deneyiminin kendisine çok şey kattığını, onlarca insan tanıdığını da söyleyen Üserbay; “Birçok ünlüyle birbirinden ilginç olaylar yaşadım. Hatta bir gün bunları kitap yapmayı da düşünüyorum” diyor.

Özellikle yoğun çalışan işadamlarının hastaneye rutin kontrole gelmelerinin aksadığını fark eden Üserbay, önce onlar için özel bir program hazırlamış.

“Yarım gün içinde odadan hiç çıkmadan tetkikleri tamamlanan hastalar memnuniyetlerini dostlarıyla paylaştıkça işim arttı” diyor ve ekliyor: “Ardından hastaneye gelmesi zor olan hastalar için bir proje geliştirdim. Bir üst düzey yönetici, tetkik dönemi gelmesine rağmen, ’meşgulüm’ diyordu.

Hemen ofisine bir hemşire ve doktordan oluşan küçük bir ekip gönderdim. Ofisinde kanı alındı, tansiyonu ölçüldü, ufak testleri yapıldı. İyi ki de göndermişim, çünkü yöneticinin şeker hastası olduğu bu tetkiklerde ortaya çıktı.”

Mehmet Ali Erbil’in ölümden döndüğü günü de unutamadığını anlatıyor Üserbay; “Kapıdaki basın ordusuna gerekli bilgiyi vermek, diğer yandan da doktorların kısa sürede bir araya gelmesini sağlamak önemliydi” diyor.

Birçok ünlünün bebeğini de ilk kucağına alan kişi olduğunu belirten Üserbay, o günleri “Yasemin Yalçın’ın küçük kızı elime doğdu.

Yasemin Hanım, Türkiye’nin en komik kadınlarından biri olsa da sağlık konusunda çok panik yaşayan bir insandı. Ama hepimiz acı anında öyle değil miyiz? Doğum sancıları arttığı sırada onunla konuşup sakinleştirmeye çabaladım. Turp gibi bir kız bebek dünyaya getirdi.

ÜNLÜLER ANLATIYOR

Gece yarısı bile arayabilirsiniz!

İclal Aydın: Halkla İlişkiler denince siz ne anlıyorsunuz bilmiyorum ama benim anladığım hizmeti veren 2-3 kişiden biridir Gülay Üserbay. Gülay Hanım, İstanbul’da yaşayan pek çok kişi için Alman Hastanesi’nin güler yüzüydü. Karnınız mı ağrıyor; gece yarısı Gülay Hanım’ı arar ’karnım ağrıyor’ dersiniz. O derhal sizi ilgili uzman kişi ile buluşturur. Gerekli tüm organizasyonu yapar. Güler yüz ve incelik beni herhangi bir şeye çok bağlar. Bilmem siz nasıl düşünürsünüz?

O olmasa hastaneye gitmezdim

Şansal Büyüka: AÇIKCASI tembel biriyim. Kendime de çok dikkat etmiyorum. Bu konuda ihmallerim, takıntılarım vardı. Hastane, doktor sevmezdim. Ama Gülay Hanım’ın görev yaptığı hastanedeki tetkikler sırasında, bizi hastanelerin o soğuk ve ağır kokulu koridorlarından kurtarıp çabuklukla ve güven dolu tavırlarıyla rahatlattı. Sağlık kontrollerini bizim için angarya olmaktan çıkarttı. Bu konuda çekirdekten yetişen, insan ilişkileri, doktorlar hakkındaki bilgisi ve doğru yönlendirmeleriyle tam anlamıyla işinin ehli. Onun yapmak istediği iş, bir çeşit yaşam koçluğu ve buna Türkiye’de her alanda ihtiyaç var. İşiniz düştüğü zaman değil, her gün aradığınızda yanınızda bulmanız gereken bir destek olarak görüyorum.

www.kigem.com’dan alıntıdır..

2
Jun 2013
userbay.com.tr © 2013 | Gülay ÜSERBAY