YAŞA BAĞLI YAKIN GÖRMEDE SON TEDAVİ YÖNTEMİ “KAMRA INLAY” TÜRKİYE’DE DÜNYAGÖZ’DE

dunyagoz

  • Uzmanların 10 yıla yakın bir süredir üzerinde çalıştığı ve Almanya, İngiltere, Japonya ve Fransa başta olmak üzere dünyada son 1 yılda 20 bin hastada uygulanan “KAMRA INLAY” yakın görme (presbiyopi) tedavisi, Türkiye’de Dünyagöz Hastanelerinde uygulanmaya başlandı.

Göz merceğinin yakına odaklanamaması sonucu oluşan ve genlikle 40 yaş üzeri kişilerde görülen “yaşa bağlı yakın görme şikayeti” (presbiyopi), artık yepyeni bir yöntem ile tedavi ediliyor.

Bugüne kadar uygulanan diğer yöntemlere nazaran üstünlükleriyle dikkat çeken “KAMRA INLAY” teknolojisi, ileri yaşlarda kullanılan okuma gözlüklerini 10 dakikada attırıyor.

  • OKUMA GÖZLÜKLERİNİZDEN 10 DAKİKADA KURTULUN

Uzmanların yaklaşık 10 yıldır üzerinde çalıştıkları ve son bir yıldır dünyada pek çok ülkede isim yapmış göz hekimlerince uygulanan “KAMRA INLAY”teknolojisi, göz yapısıyla uyumlu, ortası delik bir mikro implantın kornea bölgesine yerleştirilmesi esasına dayanıyor.
“KAMRA INLAY” tedavisi : KAMRA INLAY, ortası delik olarak tasarlanmış bir implanttır. Bu implant üzerinde korneanın doğal yapısını korumak ve korneada herhangi bir olumsuz etki bırakmak için 8400 adet lazerle eklenmiş özel mikro geçişler bulunuyor. Ayrıca “KAMRA INLAY” kontakt lensten çok daha ufak ve bir tuz tanesinden daha hafif olduğu için gözde asla belli olmaz. “KAMRA INLAY” tedavisi, diğerlerinden farklı olarak gözün doğal yapısında herhangi bir değişikliğe sebep vermez ve gözün doğal yapısını bozmaz. İmplant 3,8 mm çapında 5 mikron kalınlığındadır ve istenildiğinde göze hiç bir zarar vermeden çıkarılabilmesi mümkündür. Bu durum renkli gözler için de aynı şekilde geçerlidir.
Kamra, Femtosaniye Lazer ile gözün en dış katmanı olan kornea bölgesine yerleştirilen ortası delik bir implanttır. Kişinin yakını daha net görmesini sağlayan KAMRA INLAY paratınınyerleştirilmesi ise yaklaşık 10 dakika sürüyor.

  • AYNI AMELİYATTA UZAK GÖRME SORUNU DA GİDERİLEBİLİYOR

“Kamra tedavisi, ancak IFS teknolojisinin olduğu ameliyathanelerde yapılabilmektedir. IFS; IntralaseFemto Saniye Lazer’in en ileri versiyonudur. IFS ile korneada kusursuz bir kapak oluşturulur ve eğer hastada bir uzak görme problemi de var ise önce lazer tedavisi ile bu problem giderilir hemen ardından “karma” yerleştirilerek flap kapatılır. Operasyon, başından sonuna kadar sadece damla anestezisi ile yapılır. Operasyon süresince herhangi bir ağrı hissedilmez ve tedavi yaklaşık 10 dakika içinde tamamlanır. Tedavi sonrasında dikiş ya da bandaj kullanılmaz. Hasta operasyon sonrası 15 dakika dinlendikten sonra taburcu edilebilir. Ertesi gün sosyal hayatına geri döner.”
Lazerle yapılan KAMRA INLAY tedavisi gözün yakındaki objelere odaklanma yeteneğinin geri kazanılmasını sağlarken aynı zamanda uzak görüşü de düzeltiyor.

  • 40 GÖZ HEKİMİ KAMRA TEKNİĞİNİ KENDİNE UYGULADI

Dünya üzerinde vaka deneyimi yüksek uzman göz hekimleri de KAMRA INLAY tedavisinin yakın görme şikâyeti için güvenli ve yakın görmede kolaylık sağlayan bir tedavi olduğunu onaylıyor. Zira, dünyada şimdiye kadar 40 tan fazla göz hekimi KAMRA INLAY tedavisi ile bizzat kendi yakın görme sorununa çözüm getirdi.

  • Ayrıntılı Bilgi İçin:
    Dörtok&Bersay İletişim – Bersay İletişim Grubu

Esengül Metin / esengul.metin@bersay.com.tr / 0554 280 72 62
Eylem Bilge Yavuz /eylem.yavuz@bersay.com.tr / 0 553 395 42 94

1
Jun 2013
userbay.com.tr © 2013 | Gülay ÜSERBAY