Yaşam Koçu

Merhaba

Sevginin baş köşede olacağı bir dünyadan, sevgi dünyasından hepinize merhaba sevgili dostlarım,arkadaşlarım,ve bizi sosyal medyada takip eden takipçilerim.

Yeni web sitemize hoş geldiniz. 15 yıl sağlık programcılığı ve TV çalışmalarımın, ve buna ilave olarak kendi kişisel gelişimime bir pencere açacağım bu web sitemde sizlerle paylaşımlarımdan dolayı çok mutluyum.

Yeni bir hayat ,yeni bir sayfa benim için sizlerle paylaşacaklarım. Uzun yıllar TV de yapmış olduğum sağlık programları ve programıma konuk ettiğim çok değerli Tıp mensubu Hekimlerin bilgileri ve görsellerinden oluşan bir arşiv düzenledim. Bu sitede hem bu arşivi inceleme,hem de sağlık gibi en ciddi ve temel konular hakkında doğru ve etik tıp bilgilerini alma şansını elde edeceksiniz.Her hafta güncellenecek olan web sitemde Blog yazılarım olacak.

Uzun yıllar içersinde sağlık konuları ve gündemiyle çok iç içe olmanın getirdiği artı değerler oluştu doğal olarak. Bu artı değerlerden en önemlisi de kişisel gelişim, ve NLP uzmanlığı eğitimleri oldu benim için. İşte NLP ‘NİN YENİ BOYUTU ve bu noktadaki zihinsel çalışmalar benim pusulam oldu.NLP’NİN ESKİ BOYUTU beceri ve tekniklerden oluşan bir modeldir.mantıksal olarak beceri ve teknikleri yapılandırmaktadır.Yeni boyutu ise yüksek derecedeki bir mantıksal düzeyi içermektedir.NLP’NİN ESKİ VE YENİ BOYUTU ARASINDAKİ en büyük fark yeni boyutun duygusal ve ruhsal durumlarla ilgilenmesidir.Bunun koşulu duygusal durumların değiştirilmesiyle ,davranışta büyük değişiklikler olmasıdır.

NLP VARSAYIMLARI,

NLP BİR TAKIM KABULLER VE PRENSİPLER ÜZERİNE KURULMUŞTUR.

Bu prensipler NLP nin özünü oluşturmaktadır,yalnızca NLP’ye özgü kabullerdir.Bu ilkeler ve önvarsayımlar ne doğru; ne de yanlıştır.Önemli olan bu varsayımları doğru olarak kabul edip,olaylara ve olgulara yeni bir bakış açısı ile bakarak ‘ yeni bir harita oluşturmamıza katkı sağlaması ve seçeneklerimizi zenginleştirmesidir.Zengin seçenekler bizleri daha farklı çözümlere ve ustalığa götürür.Olayların ,şeylerin ve olguların ;kısaca düşüncelerimizin sınırlarını genişleterek bizleri daha güçlü ve etkili kılar.

BU ilk bölümde NLP ‘yi kısaca tanımladım. Haftaya NLP TEKNİKLERİ VE TEMEL VARSAYIMLARI HAKKINDA GENİŞ BİLGİLERİ SİZLERLE PAYLAŞACAĞIM.

Kişisel gelişim ve zihinsel çalışmalarının yaşamınızda çok değerli kapıları açacağı inancını taşıyorum ve bu bilgileri sizlerle paylaşmaktan ve birlikte yol alacak olmaktan şimdiden mutluluk duyuyorum.

Ustalık bilginin kaslara geçmiş halidir….Bilginin ve ustalığın dünyasında birlikte olmak dileğimle…

GÜLAY ÜSERBAY

userbay.com.tr © 2013 | Gülay ÜSERBAY